Актуелно

Уочи Митровских задушница сређује се простор Новог гробља

Уочи Митровских задушница, које се обележавају у суботу, Милош Ђорђевић, члан Градског већа ресорно задужен за комунална питања, обишао је Ново гробље.

У разговору са руководећим лицима ЈКП „Горица“, разматране су могућности да се комунални ред и изглед гробља додатно уреде, имајући у виду временске услове и велики број људи који ових дана свакодневно долази у комплекс Новог гробља.

„На самом улазу у гробље већ је дотрајала стаза коју ћемо у наредних неколико недеља, док нам време дозволи, уредити. Приметио сам још неке ствари које можемо да унапредимо, па ћемо на томе и да радимо,“ казао је члан Градског већа Милош Ђорђевић.

Српска православна црква и верници у суботу, 1. новембра, обележавају Митровске задушнице, познате и као јесење задушнице. Оне се увек обележавају прве суботе пред Митровдан.

Тога дана се посећују гробља, пале свеће и приноси кувано жито, црно вино и храна у знак сећања на преминуле. У храмовима се служи Света литургија и парастос, након чега се врши обред на гробљима.

Још садржаја